Seznam článků kategorie   Počet záznamů: 4
Seřadit:
 • Odvlhčování

  aktualizace 27.8.2018
  Odvlhčovače vzduchu nebo také vysoušeče vlhkosti se využívají ke snížení vzdušné vlhkosti v místnostech. Vysoká vlhkost vzduchu zapříčiňuje tvorbu plísně a množení bakterií, které mohou ohrožovat zdraví osob a zhoršovat kvalitu bydlení. Pojďme se podívat, jak vybrat vhodný odvlhčovač.

  Aby mělo odvlhčení efekt, musí ...
  >> zobrazit celý článek

  Kategorie: Úprava vlhkosti
 • Parní zvlhčování

  aktualizace 27.8.2018

  Parní zvlhčování je obvykle charakterizováno jako izotermické tedy že se při vlhčení nemění teplota upravovaného vzduchu. Vlivem přidání páry do vzduchu v systému dochází k mírnému zvýšení teploty (hodnota F: 0,12 K na 1 g páry). Tato nízká hodnota se obvykle zanedbává.

  Při menších aplikacích ... >> zobrazit celý článek

  Kategorie: Úprava vlhkosti
 • Prostorové zvlhčování

  aktualizace 27.8.2018

  Přímé adiabatické zvlhčování do prostoru přináší několik výhod. Pro rozsáhlé průmyslové haly nemusí být intenzita výměny a rovnoměrnost distribuce vzduchu dostatečná pro přenos vlhkosti.

  Přímé vlhčení umožňuje individuální přizpůsobení lokálním zátěžím a individuálním požadavkům na ... >> zobrazit celý článek

  Kategorie: Úprava vlhkosti, Chlazení
 • Vodní zvlhčování

  aktualizace 27.8.2018

  Vodní zvlhčování je obvykle charakterizováno jako adiabatické.

  Při rozprašování je voda pomocí mechanického rozprašovače nebo pomocí trysek předávána v podobě malých kapek vody do zvlhčovaného vzduchu. Tím, že se zde mění skupenství vody, a je tak potřeba energie z ... >> zobrazit celý článek

  Kategorie: Úprava vlhkosti, Chlazení